Katy Perry Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin 1 NumaraLı Katy Perry Fan SiTesine HosqeLdiniz..

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

rollingstone ağustos 2008

YazarMesaj
katy_deniz
Haber Editörü
Haber Editörü
katy_deniz

Kadın
Site Nasıl : süpperr

rollingstone ağustos 2008 Empty
MesajKonu: rollingstone ağustos 2008   rollingstone ağustos 2008 I_icon_minitimePerş. Mart 05 2009, 21:23

I Kissed a Girl"ün sözlerini kim yazdı?
"Ben yazdım. Bir sabah bu nakaratla uyandım ve her ne kadar biraz tabu olsa da konsept çok hoşuma gitti. Birçok yıl boyunca bu sözlerle bir şey yapmadım. Prodüktörüm Dr. Luke ile birlikte "Hot N Cold" şarkısını bitirmek üzereydik ve sonrasında sıraya yeni bir şey koymamız gerekiyordu. Ben de "galiba bu şarkıyı bitirsem iyi olacak" diye düşündüm. İyi ki de bitirmişim.

Fox News bu şarkının sözleri yüzünden seni epey kınadı. Tebrikler...
Ben her gün Fox News'un seyredildiği bir evde, 'sevgili' Bill O'Reilly'i dinleyerek büyüdüm. Herkes ne düşüneceği konusunda özgür ve ben de bunu hoşgörüyle karşılıyorum. Ama ben daha çok bir CNN kızıyım zaten.

Ebeveynlerin epey dindar kişiler. Seni hala evlatlıktan reddetmediler mi?
"Ur So Gay" ve "I Kissed a Girl"ü tercih etmiyor olabilirler ama albümde yer alan diğer bütün şarkıları, eşlik ederek dinliyorlar. Çok uzun zaman onları değiştirmeye çalıştım ve sonunda bundan vazgeçmeye karar verdim. Onlar mutlular ve yaptıkları işi seviyorlar. Gazetelerin ortasına haber falan olmadığım için memnunlar.

"One of The Boys"da kaç tane eski erkek arkadaşından bahsediyorsun?
Üç. "Ur So Gay"de birinden, "Thinking of You" ve "I'm Still Breathing" şarkılarında tek bir kişiden bahsediyorum. Sonra bir de "Mannequin"deki çocuk var. Bazı insanlar bu şarkıda "Sen erkek değilsin, sen bir vitrin mankenisin" dememin bir eleştiri olduğunu düşünüyorlar ama değil. Bu şarkıyı yazmak, ilişki dahilinde birçok şeyi düzeltmişti. Bu benim kendimce "Seni çok seviyorum, kendine gel. Seni hayatımda istiyorum. Ve lütfen benim pantolonlarımı giymeyi bırak artık" deme şeklimdi.

"Ur So Gay"de erkek arkadaşının aletinin küçük olduğunu ima ediyorsun.
Evet, kendisiyle çok eğlenmiştim.

Eğer eski erkek arkadaşların senin hakkında bir şarkı yazsalardı, nakaratta ne derlerdi?
Bazılarının benim hakkımda yazdığı şarkılar var bile. Bu şarkıların hangileri olduğunu bulmayı da dinleyicilere bırakıyorum.

Gitar çalma konusunda kendine epey güveniyor gibi gözüküyorsun. Hangi şarkıları çalmayı seviyorsun?
Gitar konusunda "bir kız için iyi çalıyor" deyiminin kesinlikle çok çok ötesindeyim. Jimi Hendrix falan değilim tabii ki ama kendime yetiyorum. "Blackbird"ü çalabilirim. Sonra birkaç tane gerçekten zor Jeff Buckley şarkısı da çalabiliyorum. "Lilac Wine" ve "Lover, You Should Have Come Over" gibi.

Gerçekten iyi şarkılar. Jeff Buckley'i yeni mi keşfettin?
Oh, hayır. Bekaretimi, Nashville'de Grace albümü eşliğinde kaybetmiştim. Eksi güzel günler! Evlenmeyi planlıyorduk. Evlenmediğimize çok memnunum.

rollingstone ağustos 2008
1 sayfadaki 1 sayfası